top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıCansu Dağbağlı

Buon Anno di Torino!


Eveeet, merak ettiğim noeli yaşadık sonunda. Öğleden sonra dışardaydık Piazza Castello'da gösteri vardı onu izlemeye gittik. Sonra da daha önce bahsettiğim Christmas yemeğine gittim Brezilyalı arkadaşlarımla :)

Gece yarısına kadar yemek yemeyip beklemek çok garip gelse de (insan soramıyor da ne zaman yiyeceğiz diye, masada türlü türlü yemekler var kimse dokunmuyor) gerçekten güzel geçti, bir sürü yiyecekle karnımız mükemmel doydu, gitar çalıp şarkılar söylediler geç saate kadar orda kaldık.

Ancak beni daha da şaşırtan noelden sonraki birkaç gün dışarda hayatın durmuş olmasıydı. Neyse ki evde yiyeceğimiz vardı da problem yaşamadık. Marketlerden mağazalara, restoranlara kadar her yer kapalı. McDonalds bile!

Noelden yılbaşına kadarki tatilde biz araba kiralayıp İsviçre-Fransa turu yaptık. Onu da umarım kısa bir zamanda buraya yazacağım. Dönünce de yılbaşında çok uluslu bir yemek yapmaya karar verdik. Herkes kendi ülkesinden bir yemek yaptı, saat 12ye yaklaşınca da dışarı çıktık San Carlo meydanındaki ışıklı gösteriyi izledik, yeni yıla orda girdik ve sonra da bir partiye gittik.

bottom of page