Ara
  • Cansu Dağbağlı

Ivrea Portakal Festivali


Ivrea, Torino’ya yakın küçük bir köy. Daha önceden oranın meşhur festivalinde portakal savaşı yapıldığını duymuştuk, izlemeye gittik. Şehre girerken yol kenarında kırmızı şapkalar satıyorlar, eğer savaşta sana portakal atılmasını istemiyorsan kırmızı bere takman gerek :) Biz de kırmızı berelerimizi alıp şehre doğru yola koyulduk, festival alanına girdikten sonra şehirdeki her meydanın ayrı bir takımın yeri olduğunu anladım. Diğer takımlar da at arabasıyla meydana giriyor ve ne kadar dayanabilirse o kadar duruyor, daha sonra da meydandan çıkıyorlar. Dayanabildikleri süreye göre puanlama sistemi var.

Çooook soğuk bir gündü. Bir ara çok üşüdük ve bir yere girmek için meydanın ortasından geçmemiz gerekti, savaşın ortasında kaldık :D ama nasıl kaçtığımızı anlatamam, yerlerde ezilmiş portakallar, her taraf kaygan.

Savaş sırasında üstümüze portakallar gelmesin diye pek fotoğraf çekemedik ama birkaç görüntü koyuyorum ortamı göstermek için :)

#ivrea #italya #avrupa #seyahat

Merhaba,

ben Cansu: İzmir'li, İTÜ'lü, tasarımcı. Küçüklüğümden beri gezmeye ve yemeye ilgili oluşum genlerimden geliyor sanırım. Bunların arkasında yeni şeyler deneyimleme tutkusu yatıyor. Tüm bu istekler dünyayı görmeye başladıktan sonra daha da arttı. 1 senelik Erasmus sırasında gönlümü bir yabancıya kaptırmam da bu farklı deneyimlere daha çok fırsat sağladı denebilir :) Şimdiye kadar bir Work&Travel, bir Erasmus tecrübesi geçirdim ve 2,5 sene Brezilya'da yaşadım. Tüm seyahat deneyimlerini Cansu Wanders'ta toparlıyorum, içimden geldiği gibi yazıyorum, yorumlarınızı beklerim, sevgiler.

 

Hakkımda

© 2010-2020 Cansu Dağbağlı