Ara
  • Cansu Dağbağlı

Turco é Muito Difícil!


2 senedir burada olduğum için partilerin önemini artık iyice kavradım ve bu sene kendim için bir doğumgünü partisi yapmaya karar verdim. Tek başına organize etmek zor olsa da çok zevkliydi, farklı bir konseptte olsun diye Türkiye konsepti ile dekorasyonu, gelenlere verilecek minik hediyeleri ve yemekleri düşündüm, hazırladım.

Aile ve arkadaşlarla toplam 25 kişi gibiydik. Tüm yemekleri kendim yapamayacağım için ana yemeği ve tatlıları partinin olacağı mekanda yemek üzerine ayarladım, ben de mezeleri hazırladım. Böylece dekorasyonu, hediyeleri ve 4 çeşit meze hazırlayarak partiden önceki 2 günümü harcamış oldum ama herkesin mezelere bayılması ve partide eğlenmemiz sonucu yorgunluğuma değdi :)

Partinin önemli bir noktası da yarışmaydı, bana en güzel "İyi ki doğdun Cansu Dağbağlı" diyebilen kazanacaktı, adımın telaffuzu bile yabancılar için zorken, bu cümlede hem soyadım hem de diğer kelimelerde Türkçe karakterler geçiyor, nasıl zorlandıklarına videoda bir bakın :)

#brezilya

Merhaba,

ben Cansu: İzmir'li, İTÜ'lü, tasarımcı. Küçüklüğümden beri gezmeye ve yemeye ilgili oluşum genlerimden geliyor sanırım. Bunların arkasında yeni şeyler deneyimleme tutkusu yatıyor. Tüm bu istekler dünyayı görmeye başladıktan sonra daha da arttı. 1 senelik Erasmus sırasında gönlümü bir yabancıya kaptırmam da bu farklı deneyimlere daha çok fırsat sağladı denebilir :) Şimdiye kadar bir Work&Travel, bir Erasmus tecrübesi geçirdim ve 2,5 sene Brezilya'da yaşadım. Tüm seyahat deneyimlerini Cansu Wanders'ta toparlıyorum, içimden geldiği gibi yazıyorum, yorumlarınızı beklerim, sevgiler.

 

Hakkımda

© 2010-2020 Cansu Dağbağlı