Ara
  • Cansu Dağbağlı

"an" lar


Tüm hayatımızın, yaşadığımız "an" ların toplamı olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyorum. bir saniyesini bile unutmak istemediğim zamanlardı son zamanlar, ondandır. Farkındaydım, Orhan Pamuk'un yazdığı gibi, "hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum" diyemiyorum, biliyordum çünkü. hayatımın en mutlu anlarıydı, onunla günlük, rutin ve basit olanlar. Tekrarlanması öylesine güzel gelenler.

Yaşadığımız bazı anları beynimiz bi anlamda kaydeder, tüm anların arasından neden o kısmı seçip ayırıp kaydettiğini, bizi etkileyen tüm faktörleri hesaplayamayız, aklımız ermez. Ama keşke ses, görüntü, koku, dokunma veya tatma geri getirilip tekrar hissedilebilse. Kafamızda dönüp duran unutamadığımız her bir an için sadece bir duyu seçilse bile yeter. Çünkü baskın olan duyu, diğerlerini de içine almıştır sanki, onu hissetsen diğerlerini de tüm vücudunda hissedeceksin sanki.

İşte tüm bu duyuların kaynağının uzaklaştığını durup izlerken kalbim sıkıştı. Ayaklarım benim değildi, tutmadılar. Ellerim benim değildi, bağımsız öylece sallandılar iki yanımda. İster istemez oldu bunlar. Şimdi ne yapacaksın ki, bekleyeceksin elinden bir şeyler gelebilecek olan günü. Ona koşabileceğin günü.

#hisler

Merhaba,

ben Cansu: İzmir'li, İTÜ'lü, tasarımcı. Küçüklüğümden beri gezmeye ve yemeye ilgili oluşum genlerimden geliyor sanırım. Bunların arkasında yeni şeyler deneyimleme tutkusu yatıyor. Tüm bu istekler dünyayı görmeye başladıktan sonra daha da arttı. 1 senelik Erasmus sırasında gönlümü bir yabancıya kaptırmam da bu farklı deneyimlere daha çok fırsat sağladı denebilir :) Şimdiye kadar bir Work&Travel, bir Erasmus tecrübesi geçirdim ve 2,5 sene Brezilya'da yaşadım. Tüm seyahat deneyimlerini Cansu Wanders'ta toparlıyorum, içimden geldiği gibi yazıyorum, yorumlarınızı beklerim, sevgiler.

 

Hakkımda

© 2010-2020 Cansu Dağbağlı